poniedziałek, 22 października 2012

Słoik wyzwań

Dzisiejszy post inspirowany jest wpisem Savannah Grey, na blogu Fit& healthy, który zresztą serdecznie polecam!
Do wykonania takiego słoika będą nam potrzebne małe karteczki, na których zapiszemy nasze codzienne wyzwania, a także słoik, bądź pojemniczek, w którym będziemy te karteczki przechowywać.
Czego mogą dotyczyć? Wszystkiego! Mogą to być wyzwania dotyczące sportu, zdrowego trybu życia itd., bądź rozwoju intelektualnego.
Na karteczkach możemy zapisać: wypiję 4 filiżanki zielonej herbaty, cały dzień bez windy, 50 brzuszków, przeczytam 40 stron książki, nauczę się 3 nowych słów, itd. Ograniczeniem dla nas jest nasza wyobraźnia.  Codziennie rano losujemy jedną karteczkę i mamy cały dzień na wykonanie zadania, przez co nie ma wymówek, że nie było na coś czasu.
Dobrym pomysłem jest wykonanie dwóch słoików, jeden nastawiony typowo na rozwój intelektualny/duchowy, a drugi skupiony na rozwoju fizycznym. W tym przypadku z samego rana losujemy dwa wyzwania.
Osobiście uważam, że po wylosowaniu karteczki najlepiej wrzucić ją ponownie do słoiczka, żeby losowane przez nas codziennie wyzwania, po czasie weszły nam w nawyk.

2 komentarze:

  1. Bardzo mi miło, że pomysł się spodobał i okazał się inspirujący. Swoją drogą... dzięki za polecenie :)

    OdpowiedzUsuń
  2. od jutra zaczynam!
    Maciej Piotrowski

    OdpowiedzUsuń